Chindamanee School Year 9 students’ trip to Dream World was fun, and students enjoyed it a lot. From morning 10:00 AM to 05:00 PM students participated in activities, games and adventures. The objective of the activity was to improve the relation among students and give them refreshing moments after their exams.
นักเรียนชั้นมัธยมศึกษาปีที่ 2 โรงเรียนจินดามณีทริปดรีมเวิลด์แสนสนุก นักเรียนสนุกสนานมาก ตั้งแต่เช้า 10.00 – 17.00 น. นักเรียนร่วมกิจกรรม เกม และการผจญภัย วัตถุประสงค์ของกิจกรรมคือเพื่อปรับปรุงความสัมพันธ์ระหว่างนักเรียนและให้ช่วงเวลาแห่งความสดชื่นหลังการสอบ
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310219129_5432480396798938_3443824492538415510_n-1024x768.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310300483_5432480143465630_6046775149408916598_n-1024x768.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310341274_5432480230132288_7238147286989390328_n-1024x768.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310379598_5432480213465623_195809202256551740_n-1024x768.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310400081_5432494393464205_4372634186884043588_n-1024x1024.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310434018_5432480183465626_5373814675728397769_n-1024x768.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310474298_5432480343465610_2531172414687938532_n-1024x768.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310502588_5432484490131862_1387966738897851965_n-1024x1024.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310550711_5432491160131195_2966553941369859576_n-1024x1024.jpg)