Chindamanee School Year 7 students’ Once again as a tradition joined the after-exam activities. The program included a quiz competition, Basketball games, And other indoor games and the program ended with an adventure trip to the Dream World. The glimpses shows a very clear stance of the school how we groom our children.
นักเรียนโรงเรียนจินดามณี ป.6 ร่วมกิจกรรมหลังสอบอีกครั้งตามประเพณี โปรแกรมรวมถึงการแข่งขันตอบคำถาม เกมบาสเกตบอล และเกมในร่มอื่น ๆ และโปรแกรมจบด้วยการเดินทางผจญภัยไปยังดรีมเวิลด์ จากภาพเหล่านี้แสดงให้เห็นอย่างชัดเจนถึงการเอาใจใส่ดูแลนักเรียนของเรา
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310228676_5432527213460923_210152211995760354_n-1024x536.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310433344_5432522570128054_6813962560148216505_n-1024x536.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310503460_5432524973461147_8391738939290491353_n-1024x536.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310505755_5432516970128614_4071714511918654157_n.png)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310584597_5432509956795982_4597076481784666092_n-1024x536.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/10/310593825_5432514870128824_5714007109355482563_n-1024x536.jpg)