Chindamanee School students and members of the parent committee visited the #QueenSirikitCentreforBreastCancer (QSCBC) for conveying the donation from the charity concert. His Excellency Dr Kris Chatamra, Director of the QSCBC welcomed the students and gave a brief introduction to the organization. The Director heartily appreciated the efforts of the students in donating to QSCBC. As a school, we are thankful to the students, teachers, parents and alumni for participating in this event.
นักเรียนโรงเรียนจินดามณีและกรรมการผู้ปกครอง เยี่ยมชมศูนย์มะเร็งเต้านมเฉลิมพระเกียรติสมเด็จพระนางเจ้าสิริกิติ์ พระบรมราชินีนาถ เพื่อมอบเงินบริจาค เนื่องในงานคอนเสิร์ตการกุศลที่ทางโรงเรียนได้จัดชึ้น โดยมี รศ.นพ. กฤษณ์ จาฏามระ หัวหน้าศูนย์สิริกิติ์ พระบรมราชินีนาถ ได้ให้การต้อนรับนักเรียนและแนะนำองค์กรโดยสังเขป รศ.นพ. กฤษณ์ จาฏามระ ยังให้การชื่นชมความพยายามของนักเรียนในการบริจาคในครั้งนี้ ทางโรงเรียนขอขอบคุณนักเรียน คุณครู ผู้ปกครอง และศิษย์เก่าที่มาร่วมงาน
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/09/IMG_3742.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/09/IMG_3747.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/09/IMG_3755.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/09/308352442_5400831543297157_4421868635794259010_n.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/09/IMG_3709.jpg)
![](https://chindamanee.ac.th/wp-content/uploads/2022/09/IMG_3705.jpg)